Saçma Seriler Bir


    Canları çabuk sıkılan, çok farklı yönlü insanların boş zamanlarını doldurmak için uğraş bulmalarının ne kadar zor olduğunu biliyor musunuz?
    Özellikle depresif sezonda iseler vay hallerine. Günlük uğraşlar yaşamsal zevk vermeyi bıraktığında, zihin boşalıp durağan hale geçmesi kaçınılmaz. Tekrar aktif hale gelmez ise uzun süreli durağanlık pasif yaşamın köklerini salmasına neden olur.
    ´´Her gün farklı ne deneyebilirim?`` düşüncesi zihinde dolaşması bile beynin iç motor kısmını çalıştırıyor. Düşünceler isteklere, istekler eylemlere dönüşüyor.
    Ama maalesef ´´istemek`` önemli bir kavram. İstemsizlik ağır depresyon başlangıcı olduğu gibi, gelişmiş bir beynin sıradan deneyimlerle yetinmek istemediği anlamına da gelebilir.
    Sıra dışı faaliyetler kişiden kişiye değişse de yaşamın kısa devrinde kaldırabildiğimiz deneyimleri gerçekleştirmemiz gerekir.
    Fiziksel olarak var olmak tam bir mücadele ister. Zevkli yada zorlayıcı anların hayatınıza da yer etmesi sizlere kalmıştır.

0 yorum:

Bilgi

*Burada ki yazıların hepsi (konuk bloggerlar hariç) bana yani blog yöneticisine hatcepsut (Fulya Erdoğan) aittir. Hikayeler başka bir yerde kullanılamaz.
*Yorumların sorumluluğu yorumcunun kendine aittir.
*Güncellenen konuların başlıklarının yanına + işareti konulmuştur.
*Fotoğraf ve resimlerin üzerinde @hatcepsut olanlar, kendi çekimlerim ve tasarımlarım olur.

Newsletter Sign up

Bana Ulaşmak İsteyenler

Ad

E-posta *

Mesaj *

Copyright © 2013 Arada Saçmalamak Lazım ^.^ Download Blogger Templates