Tek Kişilik Yemek Isıtma

    Yemek yapmak gibi yemek yemeye de üşenen biriyimdir. Fakat henüz yemek yeme işleminin alternatifini bulamadığımdan ´´yeter ki besin alsın bu beden`` modunda çok seçici olmadan yemeği ağzıma tıkarım.
    Yapılan yemeği eğer az miktarda yapamamışsam (beceriksizliğimden), koca tencereyi içinde tek porsiyonluk yemek kalana kadar ısıtmak için kullanmam. Bunun yerine evde bir tabaklık yemek alacak mini tava ya da tencere (sütlük de olur) bulunuyor. Tek değil de birkaç yemek var ise, örneğin; nohut-pilav, kaba önce nohudu koyar ısıtır ardından ısınan nohudun üzerine pilav koyarım. Ne de olsa ikisi de midemde karışacak mantığıyla. ^.^
    Elbette her yemek aynı olmuyor. Fakat son zamanlarda tek porsiyonluk yemek tenceresini hiç tabak kullanmadan, direkt içinden yemek yemek gibi bir alışkanlık edindim. Ne de olsa evde tek ben varım ve ekstra bulaşık çıkarmak niye!
    Eğlenceli olmuyor da değil hani.

4 yorum:

 1. "yeter ki besin alsın bu beden`` modunda çok seçici olmadan yemeği ağzıma tıkarım."
  Yemek için değil, yaşamak için yiyorsun yani :)
  Yemek zevkli bir eylemdir bencee :)
  Şayet formda kalmak istiyorsanız porsiyonluk yemek ısıtma faydalı olacaktır ilaveten bulaşık daha kolay olacaktır(iyi yandan bakarsam) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle, yaşamak için yiyenlerdenim ^.^ Aileden gelen genlerim yüzünden kilo alamama gibi bir problemim var. Sık sık azar azar tüketilirse yakılan kalori karşılığı tüketimle kilo alma oranı düşebilir. Tabi bu yemek için fırsatı olanlar için geçerli bir durum.

   Sil
 2. Bende tam tersi bir durum var yemek için yaşayanlardanım bende :) Bulaşık çıkarmama konusuna gelince çok mantıklı :) Bu arada bana da beklerim sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah keşke bende sizler gibi olsam.Severek yediğim şeyler nadir (çikolata aşermesi gibi).Hemen damlıyorum bloguna ^.^

   Sil

Bilgi

*Burada ki yazıların hepsi (konuk bloggerlar hariç) bana yani blog yöneticisine hatcepsut (Fulya Erdoğan) aittir. Hikayeler başka bir yerde kullanılamaz.
*Yorumların sorumluluğu yorumcunun kendine aittir.
*Güncellenen konuların başlıklarının yanına + işareti konulmuştur.
*Fotoğraf ve resimlerin üzerinde @hatcepsut olanlar, kendi çekimlerim ve tasarımlarım olur.

Newsletter Sign up

Bana Ulaşmak İsteyenler

Ad

E-posta *

Mesaj *

Copyright © 2013 Arada Saçmalamak Lazım ^.^ Download Blogger Templates