Orada Burada Sürtmenin Faydaları

  
    Yok öyle faydası maydası haberiniz olsun. 
    Hani derler ya çok gezen mi çok okuyan mı...Hepsi tamamen hayata ne şekilde baktığınızla bağlantılı. Bir süredir internet ortamında Uluslar arası kaynaşma yaşayayım dedim. Çeşitler çok. Hatta bazıları her fırsatta o ülke senin bu ülke benim gezmiş. Hatta baktım ki fotoğrafta ki arka fon tanıdık. Bizim kelebekler vadisinden. Daldım direkt başka nereleri gördün sevdiceğim ülkemde diye. Bana demesin mi çok gezdim ama isimlerini hatırlamıyorum. Hadi hepsini hatırlama da hatıra çektiğin fotoğrafı hatırla bari. 
    Yok işte böyle boş boş gezenler de var. Bazıları Kültürel gezilere katılır ( Şekil 1a - Ben), bazıları ise gece hayatı, plaj, kumsal olsun der. Yinede aklıma takılan ne kadar bilinçli gezdiğimiz? Genelimiz bence böyle yapmıyor. Diyor ki; Aaaa ucuza tatil mekanı buldum? Hadi valizi hazırla. 
    Hadi ön hazırlık olsun diye okuduğumuz, planlar yaptığımız onca kitaplar da mevcut. Ama maalesef Ülkeye ya da şehre giriş itibariyle bulunamayan Pansiyonlar, gezilemeyecek halde ki mekanlarla karşılaşırız. Bazıları çoktan kapanmıştır belki. Güncel değil ki kitaplar.
    Evet ben çok gezdim, gördüm. İsteyerek değil aile hayatım böyleydi. Sonuçta bıkkınlık geldi diyebilirim ama kanıma işlemiş bir kere. Arada ortam değiştirmem gerekli. Yinede artık eskisi gibi bir cesaretle yollara koyulamıyorum. 
    Hayatımda ki tecrübelerin birikimi bazen ağır geliyor. Şöyle hayata yaya yaya yaşasaydım da öyle ilk yarısında tüketmeseydim her şeyi.

17 yorum:

 1. hehe ben hiç plan yapmam ve hiç araştırma yapmam, kafadan atlar giderim uçağa veya gemiye. otel filan da gidince işte. en çok da ivit yazın yüzmeyi, kışın da öncelikle yemek, kafeler, sokak konserleri yani gündelik yaşam. kilise müze filan hiç ilgimi çekmez. ay foto çekmek de gezmek açısından kötü bişi. o yüzden birkaç foto yeter. ay adım adım cekiyorlar yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok be ben kilometre de bir çekerim fotoğrafları hahahahahaaaa! Aynen her türlüsü var. Amaç doğrultusunda memnunsan gezilerinden ne mutlu sana ^.^

   Sil
 2. Her şeyin bir vakti var gençlik yıllarımda barlar ve arkadaşlarla takılmak çok zevkliydi iyi ki yapmışım yaş ilerledikçe arkadaşlardan uzaklaşıyor insan kötü niyetlerini kıskançlıklarını görüyor ve ailesine yakınlaşıyor şimdi kızımla birlikte deli gibi kültürel seyahatler yapıyor ve çok eğleniyoruz her yaş ayrı güzel iyi ki yaşamışım başıboş olmakta bilinçli olmakta farklı yaşlarda güzel:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke demeden bakabildiğimiz anılarla dopdolu bir hayatımız var ise ne güzel işte ^.^

   Sil
 3. İçten, samimi ve güzel bir yazı olmuş. Gezmek, yeni yerler görmek bence çok güzel bir şey :)

  Bloğunuzu yeni keşfettim ve hemen takibe aldım. Sizi de bloğumuzda ağırlamak isteriz :)

  maviveedebiyat.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ziyaretiniz ve yorumunuz için. Hemen damlıyorum ^.^

   Sil
 4. Ansızın çıkılan gezileri daha çok seviyorum ben. Sırt çantamı alıp yollara düşmek, yeni yerler keşfetmek daha güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende ayaklarımın götürdüğü yere gitmeyi severdim. Sırt çantamda suyum, krakerim. Uzun yolculuğa param yoktu, param olduğunda vaktim olmadı ^.^

   Sil
 5. Aman tatil işte. Yaptın mı yaptınm buldunmu fırsatı kaçırmıcan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tatile her türlü atlanır senin hayat temponla tabi ^.^ Gel diyoruz gelmiyosun ama hahahahaaa!

   Sil
  2. Bi kütahyaya gidelim dedik ebemin dedemi doğurduğuna bin pişman etti bizi çocuk :) haha sen gel. Ama deniz meniz yok simdiden diyim göle bakar bakar içlenirsin 😂😂

   Sil
  3. Sizin oralarda kar yağıyordur değil mi? Belki kar hasreti gidermeye gelirim ne dersin ^.^ Karacabey de ev almaya karar verdik. Bir bakarsın komşuluk oynamaya başlamışız.

   Sil
  4. Ben taaaa inegöldeyim :) Aa hadi hayrli olsun madem. Simdilik uludaga yagdi :)

   Sil
 6. ben kültürel gezi sevemiyorum mesela, müze gezeyim cami kilise ıı ııhh

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya işte! Renkler ve zevkler tartışılmazmış ^.^

   Sil
 7. Gezmenin her türlüsünü seviyorum. Önceden plan yapmak değil de kaybolmak da güzel bazen.. Önceden bilgi sahibi olmaya çalışıyorum, tabii güncel olup olmadığı gidince belli oluyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sende kaybolmayı sevenlerdensin yani! Ben ilimde haritayla bile güzelim yurdumda kayboldum kaç defa. Yinede güzel keşiflere vesile oldu kimi zaman ^.^

   Sil

Bilgi

*Burada ki yazıların hepsi (konuk bloggerlar hariç) bana yani blog yöneticisine hatcepsut (Fulya Erdoğan) aittir. Hikayeler başka bir yerde kullanılamaz.
*Yorumların sorumluluğu yorumcunun kendine aittir.
*Güncellenen konuların başlıklarının yanına + işareti konulmuştur.
*Fotoğraf ve resimlerin üzerinde @hatcepsut olanlar, kendi çekimlerim ve tasarımlarım olur.

Newsletter Sign up

Bana Ulaşmak İsteyenler

Ad

E-posta *

Mesaj *

Copyright © 2013 Arada Saçmalamak Lazım ^.^ Download Blogger Templates