Saçma Seriler Otuz

   
    Biraz ruhumun temposu artsın güzel güzel yazı yazıyım diye, açtım müziği, seçtim albümü, taktım kulaklığı. Ama fark ettim ki bazı albümlerin içi boş. Ne ara silmişim ve neden silmişim bilmiyorum. Bu anılarda ki boşluklar gittikçe artmakta bende. Eminim bir sebebi mevcuttur ama hiç içine giresim yok konuların.
    En aza indirdiğim seçim yapma işlemlerimi, hayatımın yönelmesini etkilemesi pek olumlu değil. Daha basma kalıp bir cümle gerekirse eğer açıklamak için; ne kadar az seçim yaparsam hayatımın gidişatı için, o kadar az sorumluluğum olmuyor, tersine sorumluluklarımdan kaçınıyorum ve ele almam gereken dizginler başkalarının ellerinde çok farklı yönlendirmelere sebep oluyor. Sonuçlara katlanan ben ise durumdan memnun olmama yüzsüzlüğünü gösterip, üstüne birde somurtuyorum.
    Bakış açısı farklılığım yüzünden kurduğum cümlelerim kimi zaman farklı algılanıyor olabilir. Olumlu cümleler olumsuz, olumsuz cümleler olumlu olabilir benim için bazen. Yani yazı üzerinden anlaşılması biraz zaman alan ama alışınca kıvılcımlar saçan çok yönlü düşünme tarzında bir diyalog ile karşılaşırsınız.
    Eğer yüz yüze konuşuyor isek sadece yüz mimiklerimi takip edin. Gerisi safsatadır. Cümleler ile aram iyi değil. Kelimeler duygu ve düşüncelerimi aktarmaya yetmiyor. Tıpkı 10 boyutlu bir şeyi 3 boyutlu anlatmaya benziyor. Sonuç felaket yani ^.^
    Anlaşılmamaya ben alıştım fakat en büyük sıkıntım...hmmm evet aslında sorunum sıkılmak. Yaşam sıkıcı. (Son cümlem bir olumsuzluk ibaresi değildir. Sadece gözlemlerimin sonuçlarına en yakın kelime seçimidir o kadar.)

    

10 yorum:

 1. Off sistim be 😒 bu kadar bana benzeme ne olur. Yorum yapamiyorum sonra 😣

  YanıtlaSil
 2. Yüz yüze konuşmak ve mimik takip etmek isteyenlerde benn!
  Yaşam cidden sıkıcı yahu, biz ne yapalım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lay lay lom diyerek devam etmekten başka bir şey gelmiyor elden. Hayat öyle de böyle de su gibi akıp gidiyor nede olsa.

   Sil
 3. Hem isteyip hem istememek bu olsa gerek. Yahu senin için her hangi bir seçenek yok ki şekerim. Her seçeneğin altında barınan bir uğraşma eylemi olduğundan dolayı tembellik yasana uygun olmadığından geri tepiyorsundur. Sana da iyilik yaranmaz dedirmede kimseye 😀

  Ben senin anlaşılamayan hallerini bile anlayabiliyorum gibi geliyor. Umarım kendimce bir düşünce değildir bu. 😀 Bir de bende gerçekte çok basit cümleler kurarım. Eskiden uzun kurduklarımı kimse anlamadığından yarı yarıya indirdim kelime haznemi 😀 ama yazarak devam ediyorum hala ondan vazgeçemedim. 😀

  Öpüldün canımcım 💕😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay valla gururum kabarcıklandı ^.^ Ne güzel dedin şimdi sen şuracıkta.
   Kurduğum cümleleri daha kısa tutarsam yazdıklarımın yarısı kadar konular oluşur. Yinede anlaşılır olur mu acep!
   Aman boşver. Keyfine açılan bloglar olarak yine keyfine yazalım ^.^
   Bende öptüm canımcım.

   Sil
 4. Bence yasam çok eglenceli. Bakis açisina göre degisiyordur belki 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette bakış açısına göre değişiyor Deryacım ^.^
   Bin bir türlü insan var diye boşuna demiyorlar.

   Sil
 5. Biraz hareket edersen canın bu kadar sıkılmaz bebeğim...

  YanıtlaSil

Bilgi

*Burada ki yazıların hepsi (konuk bloggerlar hariç) bana yani blog yöneticisine hatcepsut (Fulya Erdoğan) aittir. Hikayeler başka bir yerde kullanılamaz.
*Yorumların sorumluluğu yorumcunun kendine aittir.
*Güncellenen konuların başlıklarının yanına + işareti konulmuştur.
*Fotoğraf ve resimlerin üzerinde @hatcepsut olanlar, kendi çekimlerim ve tasarımlarım olur.

Newsletter Sign up

Bana Ulaşmak İsteyenler

Ad

E-posta *

Mesaj *

Copyright © 2013 Arada Saçmalamak Lazım ^.^ Download Blogger Templates