Kısa Kısa Yedi

 
    Sağlamından bir keseye ihtiyacım var. Şöyle bir ölü derinin üzerimden kalkmasına.
    Elimin altındakilere bakım, ayar çekmesini biliyorum da kendime gelince neden ´´boş ver`` havasına giriyorum bilmem.
    Bir kaç defa dürtüklesem de kendimi fazla ısrarcı olamıyorum nedense. Çöküyor içime her zaman ki ´´salı ver gitsin`` muamelesi.
    ´´Bu kadar bezginlik fazla değil mi?`` diye düşünsem de arada, her sabah uyandığımda baktığım kitaplığımda ki anılar denizinde, ´´Belki de fazla yaşamışım, ağır gelmiş bazı anılar. Silsem mi bir kaç hatıra daha!`` diyorum kendime. Zor değil ki. İnsan hafızası görmediği şeyleri bir süre sonra zaten unutma eğilimde. Bense bunu bari bilinçli yapayım. Genelde ilk gidenler fotoğraflar oluyor. Ardından hatıralıklar ve geri kalan anı yazıları. Benim gibi bağlı ya da bağımlı olmadığınız bir çevreniz varsa işler daha kolay. Kim takar kimin ne yaptığını.
    Elbette her eylemde olduğu gibi, bunlarında sonuçlarına katlanmak gerek. Aslında bir bakıma oldukça cesaret isteyen bir şey de denilebilinir.

10 yorum:

 1. Ölü derinin değişmesi hiç bir şeyi değiştirmez. İçerilerde bir yerlerde bir şeyleri değiştirmeli insan. En azindan değişim için çabalamalı. Her sabah günün rutininde ayakkabı bağcıklarımı bağlamak bile ızdırap bazen. Hep aynı monotonluk. Hep aynı olağan hayat. Anıları seçerek silebilmek güzel olurdu. Yeniden düzenlerdik zihnimizi kütüphanemizin rafları gibi... Emeğine sağlık. Epeydir yazmıyordun sanırım bak bu iyi oldu yazmaya başlamışsın. Sevgilerimle. Vesselam...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen dediğin gibi kendimi rutine soktum. Kafamı kaldırıp etrafta neler oluyor demem 5 ayımı aldı. Hoş halimden de memnundum ama neyse ^.^ Hadi benim bu hale gelmem 40 yılımı aldı, sana ne oldu arkadaşım?

   Sil
  2. Hahaha (: Halinden memnunsan kal öyle (: Ben doğduğumdan beri böyleyim. Benim DNA bozuk (:

   Sil
 2. İstediğimiz anıları silebilmelk mümkün olsaydı neleri silerdim diye düşündüm. Seçemedim, hepsi bana dairdi ve kötü olanları artık hatırlamıyordum bile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimde arta kalan inatla kötü olanlar. Nedendir acep? Daha mı etkiliyor derinden, kalıcılığı nedendir? Mutlu anılar ise bir çırpıda tükenmekte. Her türlüsü varmış yani. Senin gibiler ve benim gibiler ^.^

   Sil
 3. Ben de çok anı yok ettim. Şimdi üzülüyorum. Ne olursa olsun çok değerliler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilinçli ya da bilinçsiz bir çok anı gidiyor bir yerlere zaten.Şu kısacık insan ömrümüzde yapabildiğimiz kadar bilinçli anı yaratalım ^.^

   Sil
 4. İnsan beyni kötü anıları her zaman yok eder de, iyi anıları her zaman için saklar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende yapısal bir bozukluk olduğunu biliyordum zaten ^.^ Bende kötüler kalıyor genelde.

   Sil
 5. Kötü anilar gitsin, iyiler kalsin 😊

  YanıtlaSil

Bilgi

*Burada ki yazıların hepsi (konuk bloggerlar hariç) bana yani blog yöneticisine hatcepsut (Fulya Erdoğan) aittir. Hikayeler başka bir yerde kullanılamaz.
*Yorumların sorumluluğu yorumcunun kendine aittir.
*Güncellenen konuların başlıklarının yanına + işareti konulmuştur.
*Fotoğraf ve resimlerin üzerinde @hatcepsut olanlar, kendi çekimlerim ve tasarımlarım olur.

Newsletter Sign up

Bana Ulaşmak İsteyenler

Ad

E-posta *

Mesaj *

Copyright © 2013 Arada Saçmalamak Lazım ^.^ Download Blogger Templates